Čehi v Šentjurju trepetali za zmago

25.11.2017, 17:45, Jure Godler
122 ogledov
Foto galerija19 slik

Šentjur, 24. 11. 2017 – Šentjurska košarkarska ekipa KK Šentjur se je v tretjem kolu Helios Alpe Adria Cupa pomerila z ekipo BK armex Decin iz Češke. Šentjurski klub je pred kratkim zaradi poškodb Marka Popadića in Davida Gabrovšeka okrepil Jan Rizman. Šentjurčani so proti favoriziranim Čehom začeli razmeroma slabo, saj so gostje po prednosti domačih v prvih minutah srečanja povedli in vodili skoraj celotno tekmo. Naši so pred koncem drugega polčasa začeli igrati bolje in prednost 13 točk gostov počasi začeli zmanjševati. Tik pred koncem tretje četrtine so naspotnike ujeli in celo povedli za 4 točke, žal pa so v zakjučkih četrtin ponovno prepustili vodstvo nasprotnikom. Kljub solidni igri so naši tik pred koncem ponovno povedli, vendar so Čehi strnili vrste, naši pa niso imeli prave rešitve ne v napadu in obrambi ter na koncu izgubili srečanje z 81:87. Največ točk pri naših je dal novinec Jan Rizman – 18, Darien Fernandez jih je dodal 14, Tomaž Bolčina pa 12. Marcus Williams je v statistiko vpisal 9 skokov. (Jure Godler)