Olimpija pretrd oreh za naše

30.10.2018, 13:02, Jure Godler
84 ogledov
Foto galerija19 slik

Šentjur, 28. oktober 2018 – Nedeljska tekma s favorizirano Olimpijo je na tribune športne dvorane OŠ Hruševec Šentjur privabila pisano množico domačih navijačev. Trener KK Šentjur Jakša Vulić ni mogel tokrat računati na poškodovanega centra Emirja Ahmedovića. Na klopi je sedelo nekaj mladih igralcev in že na prvi pogled se je videlo, da je šentjurska klop mnogo krajša kot klop Olimpije. Naši so začeli srečanje zelo podjetno in prvih pet minut držali izenačen rezultat. Od takrat pa vse do polčasa je prednost Ljubljančanov počasi, a zanesljivo rasla. V začetku drugega polčasa je bila prednost zelenih 49:67 – 18 točk razlike. V drugi polovici drugega polčasa so igralci KK Šentjur le malo strnili svoje vrste in prednost je počasi začela kopneti. Na začetku zadnje četrtine je prednost skopnela na sedem točk razlike (76:83), saj je mladi šentjurski up Jernej Ledl zadel dve zaporedni trojki. Žal pa sreče in energije, da bi jih povsem ujeli, naši niso imeli, kar priča tudi razmerje točk igralcev, ki so v igro vstopili s klopi 19:41. Končni rezultat srečanja je bil 89:98.

Največ točk pri naših je dal Davor Konjević – 26, 23 pa jih je prispeval Miloš Pešić, ki je odigral celotno tekmo. Žiga Jurček in Tomaž Jereb sta jih prispevala 9, Jernej Ledl pa 8. Jakša Vulić, trener Šentjurja, je po koncu tekme povedal: “Prvi polčas smo odigrali premehko za ekipo, kot je Petrol Olimpija, in prejeli odločno preveč točk. V drugem delu smo bili bolj čvrsti in se približali na sedem točk, vseeno pa so gostje nadaljevali z izvrstno strelsko predstavo. Objektivno so bili gostje nocoj boljši in jim čestitam za zmago.” (Jure Godler)