Prekratki za Krko

14.04.2018, 07:49, Jure Godler
50 ogledov
Foto galerija28 slik

Šentjur, 11. 4. 2018 – Šentjurski košarkarji so na domačem parketu v ligi za prvaka pričakali novomeško Krko. Krka je osvojila naslov prvaka lige ABA 2 in forma zelenih je na vrhuncu. Naši fantje so pod vodstvom Jakše Vulića otvorili tekmo z naskokom osmih točk, razliko pa so gostje že nadoknadili do konca prve četrtine. V borbeni in izenačeni tekmi so Šentjurčani popustili v tretji četrtini, kjer so si zeleni priigrali dvomestno prednost. Z dobro igro so se jim domačini na sredi zadnje četrtine zelo približali na 2 točki razlike, vendar več kot to niso uspeli. Na krilih nekdanjega igralca Šentjurja Domna Bratoža so Novomeščani ohranili prednost in jo do zaključnega sodnikovega žvižga še povečali. Tekma se je končala z rezultatom 83:89 za goste.

V naših vrstah so bili najuspešnejši Corey Deandrey Allen jr., ki je dosegel 19 točk, Miloš Pešić in Marcus Williams sta jih prispevala 15, 17 pa jih je dodal kapetan Tomaž Bolčina. Naši so v ligi za prvaka na zadnjem – osmem mestu z eno zmago in šestimi porazi. (Jure Godler)