Šentjur, 3. 1. 2015 – Kdo se ne spomni najbolj pričakovanih šolskih dni, ko so nas učitelji postrojili in nam povedali, da se gremo jutri sankat in smučat na Križ. Tega so se spomnili tudi člani ŠKMŠ in zato organizirali nočno sankanje na Križu. Udeležba je bila odlična, saj se je v soju bakel z različnimi pripomočki po strmini spuščalo okrog 50 ekstremnih športnikov.
Da sankači niso bili žejni, so poskrbeli s čajem in kuhanim vinom, za premražene pa so zakurili tudi ogenj. Poskrbljeno je bilo tudi za glasbo. Nekateri pa so ugotovili, da so se sanke in podplati med spuščanjem preveč segreli in jih je bilo zato potrebno ohladiti v Pešnici. Ker je med tekmeci po sankanju ostalo še kar nekaj neporavnanih računov, so se na koncu soočili še v bitki s sneženimi kepami. Razplet je bil neodločen, po nasmejanih obrazih pa je bilo mogoče sklepati, da se bo dogodek še ponovil. Mogoče celo v večjih razsežnostih. (Zoran Borovšak)




































































