Šentjur, 12. marec 2015 – Igrajmo se gledališče je naslov območnega srečanja otroških gledaliških skupin, ki v organizaciji JSKD OI Šentjur poteka vsako leto v marcu. Srečanje je priložnost za mlade gledališke ustvarjalce in njihove mentorje, da pokažejo, kaj so pripravili v šolskem letu in se predstavijo širšemu občinstvu, ki ga načeloma sestavljajo otroci iz vrtca in prve triade osnovnih šol. Letos sta se na srečanje prijavili le dve osnovni šoli, ki pa sta poskrbeli za veliko smeha in navdušenja med mladimi obiskovalci, ki so v predstavah tudi aktivno sodelovali.
OŠ Blaža Kocena Ponikva je odigrala predstavo Sneguljčica pod mentorstvom Irene Zevnik, OŠ Dramlje pa predstavo Heidi, režijsko taktirko katere je prevzela Anica Čede. Obe predstavi je skrbno spremljal in ocenjeval priznani slovenski gledališki in televizijski igralec Gorazd Žilavec. Otroci so mu ob prihodu v dvorano navdušeno zaploskali, saj so ga prepoznali po vlogi »soseda« Bena, ki jo je igral v priljubljeni seriji Lepo je biti sosed. Žilavec je po koncu srečanja obema mentoricama čestital za odlični predstavi, pohvalil igralce in ju pri razgovoru opozoril na določene segmente, kjer bi bilo možno še kaj dodelati ali izboljšati. Vsekakor pa je izrazil zadovoljstvo, da se učitelji lotevajo mentorstva dramskih krožkov in ustvarjajo predstave, s tem pa dajo otrokom možnost, da se predstavijo na odru, naučijo javnega nastopanja, pridobijo na samozavesti in jih seveda navdušijo nad gledališko dejavnostjo. Zato na JSKD OI Šentjur upajo, da se bo prihodnje leto opogumilo in na srečanje prijavilo še več osnovnih šol. (N.M.)









