Loka pri Žusmu, 29. 8. 2015 – Člani Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Loka pri Žusmu so pred svojim gasilskem domom organizirali 9. Meddruštveno gasilsko tekmovanje ženskih in moških desetin za pokal Krajevne skupnosti Loka pri Žusmu. Na začetku jih je pozdravil predsednik krajevne skupnosti Srečko Krajnčan, jim zaželel veliko sreče pri tekmovanju in medsebojnem druženju. Prisotne sta pozdravila tudi predsednik PGD Loka pri Žusmu Bernard Zeme in poveljnik Darko Mikša.
Tekmovalna disciplina za moške in ženske desetine je bila vaja z MB po pravilih CTIF v suhi izvedbi. Sodelovala so naslednja društva: PGD Sveti Štefan, Pristava, Lokarje, Ponikva in Šentvid pri Grobelnem. Med člani so prvo mesto osvojili gasilci PGD Lokarje, drugo PGD Sveti Štefan, tretje PGD Pristava 2, četrto PGD Pristava 1 in peto PGD Ponikva. Med članicami so zmagale gasilke PGD Šentvid pri Grobelnem, druge pa so bile gasilke PGD Sveti Štefan. Pokale za prva tri mesta je podelil podpredsednik KS Loka pri Žusmu Robert Žafran in poveljnik. (Milenka Blažević, foto: Jasmina Zeme)























