Gorica pri Slivnici, 19. 11. 2016 – Odlični slovenski igralec in komedijant Matjaž Javšnik se je minulo soboto s svojo stand-up komedijo Striptiz predstavil tudi v Kulturnem domu Gorica pri Slivnici. Predstavo, ki je sicer nastala pod okriljem Špas teatra, je pred goriško publiko pripeljalo Društvo Nasmehni se iz Laporij. Javšnik, ki ga poznamo predvsem iz njegovih zabavnih vlog v TV-nadaljevankah in oglasih, je, kot se za striptiz spodobi, razgaljal. Razgalil ni le sebe, ampak se je lotil predvsem publike. S svojo pristno igralsko interpretacijo je razgalil slovenske značilnosti, norosti, ljubezni, odnose med ljudmi in sosednjimi državami, birokrate ter izpostavil vse tiste posebnosti, ki nas ločijo od ostalih držav. Dobra ura smeha je več kot 120-glavi publiki dobro utrdila trebušne mišice ter na koncu Matjažu Javšniku, ki je ravno na ta dan praznoval rojstni dan, namenila bučen aplavz. (Vid Palčnik)

