Šentjur pri Celju
07/04/2020
sentjur.net

Osvobodili še Resevno

Šentjur, 2. 4. 2017 – Člani Športne zveze Šentjur so tokrat že drugo leto organizirali pohod, tek in kolesarjenje na priljubljeno Resevno. Tokrat so se organizatorji bolje organizirali ter dogodek tudi primerno promovirali, kar je bila posledica, da se je na zbirnem mestu pred OŠ Hruševec Šentjur zbrala zelo lepa množica rekreativcev. Po kratkem ogrevanju, ki ga je vodil predsednik Športne zveze Šentjur, Klemen Zdolšek, se je skupina 121 pohodnikov, pod vodstvom gorskega vodnika podala proti vrhu Resevne. Med njimi je bilo veliko družin in otrok, pa tudi starejših pohodnikov.

Uro in pol za njimi pa so prišli na vrsto tisti precej hitrejši od pohodnikov – tekači in kolesarji. Prvih se je na štartu zbralo 21, drugih pa čez 30. Najhitrejši tekači so potrebovali za osvojitev šentjurskega vrha manj kot 25 minut, medtem ko je najhitreši kolesar, ki se je na Resevno peljal po cesti, potreboval malo več kot 22 minut. Na cilju je organizator najhitrejšim po kategorijah podelil priznanja.

Najhitrejši

V kategoriji ženske je v teku do 35 let je zmagala Anja Švegler, nad 35 let pa Marinka Lorber. V moški kategoriji do 35 let je bil najhitrejši Gregor Podlogar, v kategoriji od 36-50 let Jani Senger in nad 50 let Srečko Črep. Najhitrejši tekač na cilju je bil s časom 24:47 Gregor Podlogar.

V kolesarjenju pa je bila najhitrejša v kategoriji do 35 let Tina Masten, v kategoriji nad 35 let pa Andreja Zabukovšek. V moški kategoriji, kjer je bila konkurenca najhujša, je v kategoriji do 35 let zmagal Blaž Lupše, v kategoriji od 35-50 Peter Rožanc in v kategoriji nad 50 let Brane Mernik. Resevno pa je najhitreje osvojil Brane Mernik s časom 21:50. Priznanja je kolesarjem in tekačem razdelil župan občine Šentjur mag. Marko Diaci. (Jure Godler, foto: Jure Godler, Metka Majcen)