V času med 3. 3. 2025 in 10. 3. 2025 se je na območju Policijske postaje Šentjur pri Celju zgodilo 12 prometnih nesreč, od tega 2 s telesnimi poškodbami.
Dne 3. 3. 2025 so policisti PP Šentjur obravnavali prometno nesrečo z udeležbo pešca v bližini ZD Šentjur. Pri prometni nesreči je bil pešec lažje telesno poškodovan. Povzročitelju, vozniku osebnega avtomobila, je bil izdan plačilni nalog.
Istega dne smo obravnavali primer, ko je neznanec na neznan način prišel do podatkov o plačilni kartici in gesel mobilne banke oškodovanke ter iz njenega TRR nakazal precejšnjo vsoto denarja na drug TRR. Po zbranih obvestilih bo na ODT Celje podana kazenska ovadba.
Dne, 4. 3. 2025 je bil ustavljen in kontroliran voznik osebnega avtomobila, kateri je vozil osebni avtomobil pod vplivom alkohola brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Vozniku je bil osebni avtomobil zasežen in odpeljan v hrambo, zoper kršitelja sledi obdolžilni predlog na sodišče za prekrške v Celju.
Na območju Prevorja so NN v jutranjem času dne 5. 3. vlomili v stanovanjsko hišo in iz nje odtujili denar. Po zbranih obvestilih sledi kazenska ovadba na ODT V Celju.
Dne, 6. 3. so bili policisti obveščeni o požaru na lesenem kozolcu v Bezovju. Gasilci so požar pogasili, preden se bi razširil. Ugotovljeno je bilo, da je v bližini mesta požara občan kuril veje. Ogenj pa se je iz neprimerno zavarovanega kurišča razširil na kozolec. Zoper povzročitelja sledi predlog drugemu prekrškovnemu organu.
Dne 6. 3. 2025 je bil v okolici Dramelj ustavljen in kontroliran voznik osebnega avtomobila, kateri je vozil osebni avtomobil pod vplivom alkohola brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Vozniku je bil osebni avtomobil zasežen in odpeljan v hrambo, zoper kršitelja sledi obdolžilni predlog na sodišče za prekrške v Celju.
Dne, 7. 3. 2025 v popoldanskem času je bil v okolici Dobrine ustavljen in kontroliran voznik osebnega avtomobila, kateri je vozil osebni avtomobil pod vplivom alkohola brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Vozniku je bil osebni avtomobil zasežen in odpeljan v hrambo, zoper kršitelja sledi obdolžilni predlog na sodišče za prekrške v Celju.
Dne, 8. 3. so bili policisti obveščeni o tatvini lahkega priklopnika na Straži na gori, katerega je lastnik pred prihodom policijske na kraj že sam našel. Opazil, da je da mu je neznani storilec iz lahkega priklopnika odtujil nameščeno registrsko tablico, kar je naznanil na policijo. V zvezi z navedenim bo podana kazenska ovadba na ODT Celje.
Na Prevorju je prišlo do prometne nesreče med dvema voznikoma osebnih avtomobilov zaradi vožnje po levi enega izmed njih. Povzročitelju je bil na kraju izdan plačilni nalog.
Na policijsko postajo je v popoldanskem času poklical občan in nas obvestil, da je na območju Pletovarja v grmovju našel večjo izkopno žlico. Z zbiranjem obvestil je bilo ugotovljeno, da je bila navedena izkopna žlica delovnega stroja odtujena na območju PP Slovenska Bistrice. Izkopna žlica je bila vrnjena lastniku. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba zoper storilca navedenega dejanja.
V večernem času dne 8. 3. 2025 je NN skozi okno vlomil v stanovanjsko hišo na v Šentjurju. Od tam je odtujil večjo količino denarja. O dejanju bo po zbranih obvestilih in pridobljenih dokazih obveščeno okrožno državno tožilstvo.
Dne 9. 3. so bili policisti obveščeni o travniškem požaru v Trški gorci. Gasilci so požar pogasili, preden se bi razširil. Ugotovljeno je bilo, da je v bližini mesta požara občan kuril rožje vinske trte. Ogenj pa se je iz neprimerno zavarovanega kurišča razširil na bližnji travnik. Zoper povzročitelja sledi predlog drugemu prekrškovnemu organu.
Nasvet policije:
V času, ko je kurilna sezona še v polnem teku, že tako trpi kakovost zraka. Da bi prispevali k izboljšanju njene kakovosti, se zato velja izogibati kurjenju na prostem. V kurilne naprave ne sodijo star papir in karton, vlažen in kemijsko obdelan les, denimo iverne plošče, barvan in lakiran les, plastika, embalaža, krpe in drugi odpadki. Z bolj sončnimi spomladanskimi dnevi se vrstijo tudi opravila na vrtovih, sadovnjakih in v okolici hiš, obrezanih vej, posušenih delov in podobnega pa se ljudje nemalokrat znebijo s pomočjo točkovnega kurjenja. Kurjenje odpadkov, kot so obrezane veje, posušeni deli rastlin in podobno, je prepovedano, izjema je lahko le sežig okuženih rastlin za zatiranje bolezni. Uredba tudi prepoveduje požiganje, kurjenje v gozdu in zemljiščih poraslih z gozdnim rastjem ter kurjenje odpadkov. Posebne prepovedi veljajo ob razglasitvi velike požarne ogroženosti. (Bojan Šipek, načelnik PP Šentjur)