Šentjur, 27. 3. 2014 – Že nekaj mesecev je preteklo od zaključka izgradnje pločnika na cesti Rogaška-Šentjur pred Šolskim centrom Šentjur. Pločnik je od konca izgradnje neuporaben, saj je z ograjo zaprta pot po dvorišču ŠCŠ. Izgradnjo pločnika je naročila DRSC (Direkcija RS za ceste). Problematiko tega pločnika Bezovje je na občinskem svetu razložil višji svetovalec za gospodarske zadeve Jernej Tisel: “Že prej so ljudje iz Bezovja hodili do Šentjurja mimo dvorišča ŠCŠ, iz fotografij pa se vidi točno shojena pot in tam ni bilo ograje.” Izvajalec gradnje pločnika je pot začrtal po tisti poti, po kateri so že prej hodili ljudje, ker tam ni drugih možnosti. “Ko je bil pločnik izgrajen, se je šolski center postavil na svoje okope in pot zaprl. Zdaj iščemo kratkotrajne rešitve, da se omogoči prehod z ovirami – tablami hoja na lastno odgovornost, kajti ŠCŠ se boji odgovornosti. Dolgoročna rešitev pa je tudi, da se po samem dvorišču naredi steza za pešče,” je razlagal problematiko občinskemu svetu Tisel.
V razpravo se je vmešal tudi eden starejših občinskih svetnikov Cveto Erjavec, ki je trdil, da je bil že pred leti podpisan dokument, s katerim je bil dovoljen prehod po šolskem dvorišču. Podpisala sta ga krajevna skupnost in nekdanja ravnateljica mag. Nevenka Cmok. Dokument je bil podpisan ob otvoritvi dijaškega doma. Na smolo pa je ta dokument bil v arhivu – kleti občinske uprave, ki ga je pred leti ob poplavah zalila voda in obstaja velika verjetnost, da je poleg ostalih deponiranih dokumentov tudi uničen.
Župan mag. Marko Diaci je priznal, da so iskali vse dokumente, tudi dokumente o projektiranju, saj je “nelogična stvar, da je ograja ŠCŠ tako potisnjena na cesto.” To veliko željo prebivalcev Bezovja nam je uspelo realizirati, zatem “pa so pot enostavno zaprli,” je dodal župan. Problem bo občina skušala rešiti z Ministrstvom za šolstvo, ki je lastnik prostorov.
Jožeta Koržeta je zanimalo, če ni nihče prej šel na šolo vprašat in pokazat projekt izgradnje pločnika direktorju. “Potem pa jih stisnite, ljudje ne morejo hoditi cik-cak po cesti,” se je razjezil. “Mi smo tam izboljšali stanje, kot je bilo, potem pa kar naenkrat ograja in blokiranje javnega prostora, saj tukaj gre za varnost naših občanov in dijakov. Ta poteza ŠCŠ je za moje pojme – čudna,” je dodal župan Diaci.
“Po dolgotrajnem prepričevanju DRSC-ja smo dosegli, da je pločnik bil umeščen v izgradnjo. Ko so izvajalci začeli izvajati gradnjo, je direktor ŠCŠ sodeloval z izvajalci. Drži, da ga v času izvajanja nismo posebej zaprosili za soglasje, saj je projekt izvajal DRSC in smo sklepali, da jih je obvestil izvajalec,” je razložil problem direktor občinske uprave Jože Palčnik. “Z direktorjem so se dogovorili celo za deponijo,” je dodal. Ko pa je delo izvajalec končal, pa je “dal vrata gor”.
Predsednik MS Šentjur Jože Štiglic je dodal: “Mislim, da vsi vemo, da gre za kaprico – kratek stik z izvajalcem in direktorjem.” Župan je priznal, da so se na sestanku direktorju javno opravičili: “Posegli smo kvečjemu na zemljišče Ministrstva za šolstvo in ne po zemljišču neke privatne šole.” Erjavec je še dodal, naj predstavnik v svetu JZ ŠCŠ to obravnava na svetu šole. Verjame, da se lahko v svetu veliko dogovori. Ravnatelja pa bi bilo potrebno spomniti na velik problem pred časom – Bife Budiša, “saj smo skupaj dosegli, da se je bife zaprl.”
Svetniki so na koncu razprave sprejeli sklep, ki ga je predlagal Jože Korže, da občinski svet občine Šentjur zahteva in apelira glede probelematike pločnika pri ŠCŠ, da se v najkrajšem možnem času zadeva uredi v korist občank in občanov.
Za obrazložitev smo vprašanja poslali tudi direktorju ŠCŠ mag. Branko Šketu. Ko bomo prejeli odgovore, jih bomo tudi takoj objavili. (J. G.)