3.2 C
Šentjur pri Celju
07/02/2025
sentjur.net

Drameljski gasilci ponovno leto starejši

Dramlje, 7. 2. 2015 – Poplavi rednih občnih zborov se niso izognili niti članice in člani PGD Dramlje. V preteklem letu so bili zelo aktivni, velik poudarek pa so dali izobraževanju kadra. Izobrazili so namreč 28 članov na osmih različnih področjih. Redno so se udeleževali tudi gasilskih tekmovanj. Šest ekip je redno sodelovalo na tekmovanjih GZŠ in domov prineslo tri pokale. Seveda pa leto ni minilo brez intervencij. V preteklem letu so jim pozivniki zazvonili trinajstkrat, od tega je bila skoraj polovica intervencij zaradi snegoloma in žledoloma v začetku leta.

Kronološko so preteklo leto začeli s taktično vajo s PGD Ljubečna in Vojnik. Nato so pred prvim majem na tradicionalen način postavili mlaj, v začetku maja pa so se udeležili Florjanovih maš na Planini, v Lokarjah in v Vojniku, junija pa so se udeležili taktične vaje GZŠ v Gorici pri Slivnici. V začetku julija so organizirali hitro mokro taktično vajo, ki so jo zaključili z veselico. Septembra je PGD Šentjur praznovalo 140-letnico, katere so se prav tako udeležili, v oktobru pa so ob pomoči gasilcev iz Dolge Gore, policije in ekipe prve pomoči izvedli zahtevno vajo evakuacije osnovne šole. Predsednik društva Florjan Golčman je svoje poročilo izvedenih aktivnosti v preteklem letu zaključil: “Na Miklavževo je bilo ocenjevanje društev, kjer bi lahko dosegli še boljši rezultat, a nam, za razliko od praktičnega dela, administracija ni najbolj pisana na kožo.” Leto so seveda zaključili z obiskovanjem krajanov, ko so jim z dobrimi željami podarjali koledarje, seveda pa december ni minil brez tradicionalnih kolin.

Po rednih obveznostih na občnem zboru je sledil še bolj svečan trenutek. Svojim članom so podelili priznanja in pridobljena znanja. Seveda pa niti letos ni manjkala obeležitev okroglih obletnic članov. Vsem, ki so v preteklem letu praznovali okrogel jubilej, je vodstvo društva podarilo majhno pozornost. Zadnje dejanje večera je bila večerja, njej pa so sledili trenutki za glasbo, ples in razvedrilo, čemur dajejo drameljski gasilci velik pomen. (Zoran Borovšak)

Sorodne novice

Župan sprejel šentjurske gasilce

Jure Godler

Uspešno so se kosali na tekmovanjih

Urša Kajba

Nova avtocisterna šentjurskih gasilcev

Tjaša Ferlež

Šentjurfest z zbranim denarjem do nove opreme

Jure Godler

Na svečani akademiji obeležili 150 let delovanja

Jure Godler

Ankaran 2024: Počitnice malo drugače

Tjaša Ferlež
Lokalni novičarski portal

Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje. Predvidevamo, da se s tem strinjate, lahko pa se odločite, če želite. Sprejmi Preberi več