Šentjur pri Celju
27/05/2022
sentjur.net

Filipu Cmoku bronasta medalja na Atletskem pokalu Slovenije

Maribor, 8. 5. 2022 – Na Atletskem pokalu Slovenije v kategoriji U18 – mlajši mladinci je nastopilo 5 atletov  Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur s šestimi posameznimi nastopi. Izkazali so se z osebnimi rekordi in se prav vsi visoko uvrstili. Najvišje se je zavihtel Filip Cmok v teku na 3000 m z osebnim rekordom in osvojenem tretjem mestu. Tik pod zmagovalnim odrom je končala Urška Ogrizek, ki je bila četrta na 100 m. Dva osebna rekorda je dosegel Matija Drofenik Bombač (100 m 8., 200 m 6.), z osebnima rekordoma sta bila uspešna tudi Jakob Cmok na 1500 m (6.) in Martin Artnak na 800 m (8.).Dan prej je v Vipavskem Križu na

Prvenstvu Slovenije v DOLGEM TRAILU nastopil tudi naš član David Plevnik in je v kategoriji članov za naš klub osvojil visoko 8. mesto za Prvenstvo Slovenije. Tekma je potekala na razdalji 53.8 km, višina – 2172 m + / 2254 m -, njegov čas 5:36:21.