10.7 C
Šentjur pri Celju
29/04/2026
sentjur.net

Gasilska parada v Dobju navdušila

Dobje, 26. 6. 2016 – Gasilci v Dobju že več let zapored prirejajo tako imenovano Gasilsko noč v Dobju. Letošnja, čeprav tradicionalna, je bila nekaj posebnega. Združili so jo s slavnostno prireditvijo ob 40. obletnici delovanja tamkajšnjega prostovoljnega gasilskega društva. Prireditev se je ob zvokih godbe pričela z gasilsko parado pod vodstvom poveljnika Francija Leskovška. Slavnostni tribuni, ki so jo zasedali predstavnik Gasilske zveze Slovenije Miha Boranič, poveljnik Gasilske zveze Šentjur Martin Cmok, predsednik PGD Dobje Branko Uduč in župan Občine Dobje Franc Leskovšek, se je v gasilski formaciji poklonilo več kot 100 prostovoljnih gasilk in gasilcev.

Na čelu parade sta bila nosilca zastave Republike Slovenije in Občine Dobje, za njima nosilca gasilskega znaka, nato poveljnik s svojima pomočnikoma in praporščak z gasilskim praporom PGD Dobje. Sledil je ešalon praporov, ki ga je vodil Dušan Planko ter ešalon članic in članov pod vodstvom Davida Jokića. V paradi so sodelovali tudi prostovoljni gasilci iz Unterschleißheima, s katerimi so člani PGD Dobje podpisali prijateljsko listino. Po nastopu gasilcev z mimohodom so sledili pozdravni nagovori gostov na slavnostni tribuni.

Ob tej slavnostni priložnosti so Ivanu Tovorniku podelili odlikovanje za poseben zasluge, kot najvišje priznanje Gasilske zveze Slovenije. Ob koncu prireditve je sledil blagoslov in prevzem prenovljenega gasilskega doma, v obnovo katerega je bilo vloženih več kot 2000 ur prostovoljnega dela. Gasilski dom je blagoslovil tamkajšnji župnik, Peter Orešnik, trak pa sta slavnostno prerezala župan Občine Dobje Franc Leskovšek in predsednik PGD Dobje Branko Uduč. Ključe gasilskega doma je slavnostno prevzel gospodar doma Janko Gračner. Gasilce odlikuje častno, predano in požrtvovalno delo, ne nazadnje pa tudi veselje. Tako se je gasilska noč v Dobju nadaljevala v duhu veselja ob zvokih ansambla Petka. (Jasmina Zeme; foto: Jasmina Zeme in Branko Bezgovšek)

Sorodne novice

Aleš Guzej: Naša moč je v povezanosti

Tjaša Ferlež

Za gasilci PGD Prevorje je zanimivo leto

Darja Fišer

V PGD Lokarje izvedli gasilsko vajo

Tjaša Ferlež

Gasilci Gasilske zveze Šentjur obeležili 70 let delovanja

Tjaša Ferlež

Pokaži, kaj znaš – tradicija, ki povezuje že 51 let

Tjaša Ferlež

Gasilci odlični tudi na nedeljskem tekmovanju

Jure Godler
Lokalni novičarski portal

Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje. Predvidevamo, da se s tem strinjate, lahko pa se odločite, če želite. Sprejmi Preberi več