Šentjur
19/10/2019
sentjur.net

Nej Dobovišek osvojil dve medalji na Prvenstvu Slovenije

Koper, 29. 9. 2019 – Na državnem prvenstvu v atletiki za pionirje in pionirke U12 in U14, ki je bilo v Kopru, je nastopilo enajst atletov Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur. Med njimi je Nej Dobovišek osvojil kar dve medalji – 2. mesto v teku na 60 m in tretje mesto v teku na 200 m – obe v kategoriji U12. V obeh disciplinah je dosegel tudi osebna (OR) in klubska rekorda (KR). Klubski rekord je dosegel tudi Martin Artnak v teku na 1000 m za kategorijo pionirji U14.

Na zelo množičnem prvenstvu, kjer je nastopilo tudi po 70 tekmovalcev v eni disciplini, so mladi šentjurski atleti osvojili še nekaj visokih uvrstitev. Med 10 so se uvrstili še z uvrstitvijo v A-finale teka na 60 m v kategoriji U14 Matija Drofenik Bombač (OR, 5. mesto), Martin Artnak na 1000m (OR, KR 6. mesto), Nej Dobovišek vorteks (4. mesto), daljina (6. mesto), Matija Lakner (1000 m, 7. mesto), Kaja Vrbek 200 m (9. mesto), Ana Ogrizek (1000 m, 10. mesto) ter Maurits Schmit (daljina 10. mesto). Nastopili so še Filip Cmok (1000 m, OR), Jakob Cmok (1000 m, OR), Teja Gorjup (1000 m, OR) in po poškodbi tudi Urška Ogrizek (60 m, 200 m). Tretji čas kvalifikacij teka na 60 m U12 je imel tudi Maurits Schmit, zaradi Nizozemskega državljanstva pa žal v finalu po atletskih pravilih ni smel nastopiti.