Šentjur, 20.10.2017 – Vsak četrtek zaposlene na Ljudski univerzi Šentjur pripravijo zanimive dogodke za svoje člane. Ta četrtek je LUŠ organizirala izlet v Šentrupert. Zjutraj so se člani zbrali na avtobusni postaji v Šentjurju, od koder so krenili v smeri Trobnega dola. Tam sta jih pričakala Valerija in Peter Hrastelj, lastnika posestva Na Škaluc. Sprva sta jim predstavila posestvo in dejavnost, s katero se ukvarjata zadnjih nekaj let, turizmom. Posestvo je znano predvsem po neokrnjeni naravi, miru in tišini, v ponudbi pa ponuja pa udobje, katerega marsikdo nima niti doma. Gosti lahko prenočijo tudi v zanimivi hišici med krošnjami, se sprostijo v savni ali jacuzziju, obenem pa se naužijejo lepe in neokrnjene narave.
Izletnike sta lastnika popeljala po posestvu, nato pa jih je privabila miza polna domačih dobrot in dobre kapljice. Izletniki so se dodobra okrepčali in tudi malo »martinčkali« na toplem soncu, nato pa so se vrnili nazaj v Šentjur. (Nina Drame)













