Šentjur pri Celju
02/03/2024
sentjur.net

Dve novi atletski medalji

Šentjur, 23. 9. 2023 – Atleti Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur so prinesli v Šentjur dve novi medalji z državnih tekmovanj. Najprej je v Slovenj Gradcu na Atletskem pokalu Slovenije U20 (starejše mladinke) Urška Ogrizek osvojila v letu 2023 še četrto medaljo na najvišjih državnih tekmovanjih. Tokrat je to srebrna za osvojeno 2. mesto v teku na 100 m. Visoko, a nehvaležno 4. mesto je osvojil Filip Cmok v teku na 1500 m, v istem teku je bil Jakob Cmok 11.

Teden kasneje je v Slovenskih Konjicah v okviru 11. Konjiškega maratona potekalo tudi Prvenstvo Slovenije na 10 km na cesti. Tam je z nastopom razveselil še posebej Filip Cmok, saj je osvojil naslov državnega podprvaka in srebrno medaljo v kategoriji U18.  V istem teku je Jakob Cmok osvojil šesto mesto. (Foto: AK, KM)