Šentjur
05/12/2019
sentjur.net

KK Šentjur: Znesli so se nad golobradimi Slovanovci

Šentjur, 26. 11. 2019 – Šentjurski košarkarji so v domači dvorani OŠ Hruševec Šentjur v pokalu SPAR gostili tretjeligaša Slovana iz Ljubljane. Že na začetku srečanja se je pokazala premoč domačih košarkarjev. Novi trener Aleš Pipan je tokrat namenil več prostora igralcem, ki se v preteklih srečanjih pod trenerjem Sašem Dončićem niso razigrali. Tako je razmeroma veliko minutažo dobil tudi Jernej Ledl. Zaigral je tudi mladi Luka Gunzek. Razlika v kvaliteti se je pokazala že takoj na začetku, ko so naši košarkarji povedli in prednost skozi vso srečanje večali.

Več minutaže je dobil po odhodu centra Bojana Radulovića tudi Emir Ahmedović, ki je svojo priložnost kot najvišji igralec na parketu tudi izkoristil. Slovanu je nasul 27 točk in bil po statističnem indeksu najboljši igralec srečanja. Miloš Pešić jih je k visoki zmagi 115:74 prispeval 20, Randall Haynes 17 in Jernej Ledl 15. Naši košarkarji so z zmago napredovali v naslednji krog tekmovanja, kjer se bodo srečali z lokalnimi rivali Podčetrtkom. (Jure Godler)