Šentjur
22/11/2019
sentjur.net

Mladinci dovolj močni za četrtoligaša

Šentjur, 15. 11. 2017 – Šentjurska prvoligaška ekipa KK Šentjur se je v Pokalu Spar pomerila z ekipo iz 4. Slovenske košarkarske lige – Zagorjem. Že zmaga v prvem krogu za 43 točk v Zagorju je dala jasno sliko o razliki kvalitete obeh ekip. Zato že od prvih minut dalje ni bilo dvoma o končnem zmagovalcu. To je vedel tudi glavni trener Andrej Žakelj, ki je tokrat namenil veliko več igralnih minut igralcem, ki se navadno na tekmah ne igrajo dovolj in pa tudi mladincem. Nekateri pa so priložnost proti slabšemu nasprotniku izkoristili. Tako lahko izpostavimo mladega Žigo Debelaka, ki je dosegel 25 točk. Zelo lep dosežek in izkoriščena priložnost je mladega igralca postavila v dobro luč pri glavnem trenerju in bo zagotovo začel dobivati več priložnosti za igro tudi v nadaljevanju tekmovanja. Lep kos pogače si je odrezal tudi Tomaž Korošec, ki je celo dvakrat zabil in je z nekaj manj minutaže obstal na 13 točkah. Marcus Williams jih je dosegel 22, Miloš Pešić pa 13. Naši so si s končnim rezultatom 107 : 62 zagotovili napredovanje v Pokalu Spar. (Jure Godler)