Šentjur pri Celju
11/07/2020
sentjur.net

Šentjurčani v zadnji četrtini premagali Dončičevo Ilirijo

Šentjur, 28. 10. 2017 – Šentjurski košarkarji prvoligaške ekipe KK Šentjur so v Športni dvorani Hruševec Šentjur gostili novinca v prvi ligi ekipo Ilirije, ki jo vodi oče našega košarkarskega bisera Luke Dončića – Sašo Dončić. Klub temu, da so Ljubljančani ekipa, ki je letos prvič zaigrala v najmočnejši slovenski košarkarski Liki Nova KBM, pa se kiti s nekaj znanimi, a malo ostarelimi velikimi imeni košarke. Tako za Ilirijo igrajo Jasmin Hukić, Stipe Modrić, Luka Vončina in drugi. Tudi Šentjurčani so prvič prikazali novo okrepitev ekipe, Dariena Victorja Fernandeza, ki sicer izstopa po višini in je daleč najmanjši v naši ekipi. Da pa ima 23-letnik druge kvalitete, je dokazal na obračunu z Ilirijo, kjer je sicer izgubil nekaj žog, nekaj pa jih je tudi priboril in na koncu ostal pri 12 točkah.

Ljubljančani so v Šentjurju začeli zastrašujoče, naši pa nikakor niso našli pravega ritma igre. Že takoj na začetku so povedli in na začetku drugega polčasa vodili že za 12 točk (13:25), vendar so se naši fantje ponovno zbrali in jih ob polčasu ulovili. Zgodba z začetka tekme se je ponovila tudi v tretji četrtini, kjer so košarkarji Ilirije ponovno ušli našim na 12 točk razlike. Na sredini zadnje četrtine so Šentjurčani stisnili vrste in na krilih Marka Popadića in Matica Mačka nekaj minut pred koncem povedli in suvereno pripeljali tekmo do konca z rezultatom 79:72. Za naše je največ točk dosegel Popadič 22, Maček in Fernandez sta jih prispevala po 12, povratnik po poškodbi Tomaž Jereb pa jih je prispeval 9. Izpostaviti moramo tudi Miloša Pešića, ki je zbral kar 13 skokov pod obema obročema. Med polčasom so zaplesale tudi Zumbike pod vodstvom Nine Hriberšek. (Jure Godler)