Šentjur pri Celju
27/05/2022
sentjur.net

Tri nove atletske medalje in dve deveti mesti med člani v Sloveniji

Radovljica, Hrastnik, 23. 4. 2029 – Na Prvenstvu Slovenije v dolgih tekih, ki je bilo v Radovljici so nastopili tudi atleti Atletskega kluba Asfalt Kovač Šentjur. Srebrni medalji sta osvojila Martin Artnak z osebnim rekordom na 5 km v kategoriji U16 in v svojem prvem teku na 10 km Filip Cmok, v kategoriji U18. Bronasto medaljo si je okoli vratu obesil Jakob Cmok v istem teku. Uspešno sta nastopila tudi Val Filej (5.) na 5 km U16 in Blaž Brečko (9.) na 10 km člani. V članski kategoriji pa je visoko 9. mesto osvojil tudi David Plevnik na tekaški prireditvi Hrastnik Trail 2022 v okviru katerega je potekalo tudi Prvenstvo Slovenije GOR-DOL (12,59 km, +- 778 m) za člane, članice ter tudi zmagal v svoji kategoriji. (foto: arhiv AKŠ, AZS Peter Kastelic)