Šentjur
17/08/2019
sentjur.net

Krvava prva zmaga fosilumovcev

Šentjur, 4. 10. 2014 – Nogometaši Fosilum Šentjurja so v sedmem kolu 3. slovenske nogometne lige na šentjurski zelenici gostili nogometaše iz Radelj. Slednji so s seboj pripeljali tudi svoje navijače, ki so za svoje igralce navijali od prve do zadnje minute srečanja. Na tribuni je bilo ponovno opaziti manko šentjurskih navijačev, ki bi jih lahko prešteli na prste obeh rok. Po statistiki so bili gosti izredni favoriti, saj so pred to tekmo zasedali celo tretje mesto v ligi, naši pa so bili s petimi porazi na samem dnu lestvice. Morda je bil ravno to razlog, da so gostje stopili v tekmo dokaj ležerno. V pol ure srečanja se je igra odvijala predvsem na sredini igrišča brez večjih priložnosti na obeh straneh – naši do takrat niso sprožili niti strela proti vratom gostov. Nato pa je v 30. minuti sledil bliskovit napad Šentjurčanov, žogi pa je pot v gol preprečila prečka, a v drugem poskusu so gostje nad našim napadalcem storili prekršek v vratarjevem prostoru. Z bele točke je bil uspešen Miha Belak. Gostje so nato pritisnili in le bravurozne obrambe mladega vratarja Vasje Jurišiča so naše obdržale v prednosti do polčasa.

V drugem delu tekme so gostje iz Radelj močno pritisnili in uspelo jim nekajkrat nevarno streljati proti golu, kjer je svojo mrežo zaklenil tokrat odličen Jurišič. Naš golman je celo obranil nenavadno dosojeno enajstmetrovko gostov.  Zadnjih deset minut igre so gostom začeli popuščati živci in delali so vedno več napak tudi v napadu. Naši so svojo priložnost iskali v protinapadih, celo dvakrat so se znašli sami pred gostujočim vratarjem. Odličnih priložnosti nista vknjižila Luka Kopinšek in Goran Ivanovič. Gostje so po neumni napaki igralca Radelj, ki je po nepotrebnem dobil še drugi rumeni karton, na igrišču ostali še z enim igralcem manj. Štiri minute kasneje pa se mu je v slačilnici pridružil še en klubski kolega zaradi namernega igranja z roko. Grobi start gostujočega branilca, ki je odprl nos Žigi Osetu, je ostal s strani sodnika nekaznovan. Naši so izkoristili vrzel v nasprotnih vrstah in že v sodnikovem podaljšku je bliskovito prodrl Miha Belak, preigral nekaj gostujočih igralcev in nesebično podal Maku Karabegoviću, ki je žogo porinil v gol za končni izid 2:0. Na koncu je imel še lepo priložnost Tim Diaci, da vodstvo še poviša, a je njegov preslab strel radeljski vratar ubranil. S to zmago so se naši odlepili z dna lestvice in so predzadnji, trinajsti. Vendar sedaj prihajajo nekoliko lažji nasprotniki in nadejamo se še kakšne zmage. (Jure Godler)