Šentjur, 21. avgust 2022 – Zadnji kvart Šentjurskega poletja se je obarval pretežno glasbeno. Na ploščad pred Ipavčev kulturni center se je med drugim vrnila zasedba Vudlenderji, ki je pred domačo publiko predstavila svoj prvi album Si ti tisti. Kot je povedala vokalistka zasedbe Maša But, so jo posneli nedaleč od Šentjurja, v “gorci” kitarista Matica Plemenitaša.
Z mestom in kulturnim centrom pa jih veže tudi veliko spominov na ustvarjanje videopodob njihovih avtorskih pesmi, pod katere se podpisuje pianist in vokalist Tomaž Hostnik. Ta je tekom koncerta, kot se je pošalil, “zaradi manjka repertoarja,” predstavil še nekaj svojih samostojnih šansonov, ob katerih pa so ga spremljali ostali člane zasedbe; poleg Plemenitaša in Butove še Žiga Vešligaj, Gregor Hrovat in Jaka Krušič. Tako Hostnik kot Vudlenderji se često udeležujejo uglednih glasbenih festivalov po državi in se utrdili kot garant za kvalitetno glasbeno produkcijo. Vsekakor nekaj, kar si Šentjur kot “mesto glasbe” želi.

