Šentjur pri Celju
27/02/2020
sentjur.net

Krka suvereno preko Tajfuna

Šentjur, 16. 4. 2016 – Aktualni državni prvak – šentjurska ekipa KK Tajfun – se je tokrat v domači dvorani OŠ Hruševec Šentjur pomeril z novomeško Krko v Ligi Nova KBM. Kljub okrepitvam našim igra še vedno ne steče. Gostje so začeli odločno in si že v začetku srečanja pripravili razmeroma visoko prednost 7 točk. Naši košarkarji so sicer držali rezultatski prilkjuček, a so nasprotniki uspešno ubranili vsako možnost preobrata in ponovno ušli na varno prednost nekaj košev. Kot se je na koncu izkazalo, je bila usodna za Tajfunovce druga polovica druge četrtine, kjer so popolnoma izgubili ritem igre in igralcem Krke dovolili, da so ušli na 16 točk razlike, predvsem na račun odličnega meta za tri točke.

Po glavnem odmoru so naši ponovno pritisnili in prednost Krke je ponovno usahnila. Kanček upanja je posijal na naše igralce in navijače v 28. minuti igre, ko so naši zaostajali le še za 5 točk pri rezultatu 56:61. Žal pa je bilo to najnižja razlika na tekmi. Gostje so suvereno pripeljali tekmo do konca, ter v ligi za prvaka vpisali v statistiko še četrto zmago, medtem pa naši ostajajo s šestimi porazi krepko zadnji – šesti. Z 20. točkami se je izkazal Sandi Čebular, Domen Bratož jih je prispeval 11, Terell Parks pa 17. Naši še nekaj časa ne bodo mogli računati na Ceolo Clarka III, ki je ponovno poškodovan. V prihodnosti pa jih čaka še nekaj povratnih srečanj. Če bi ostali na šestem mestu v skupini za prvaka, bi se v izločilnem delu, na dve zmagi, pomerili z ekipo, ki bi se uvrstila na tretje mesto. Sezona še ni izgubljena in naši bodo zagotovo potrebovali glasno podporo s tribun še v prihodnje. (Jure Godler, foto: Gašper Gobec)