Šentjur pri Celju
30/01/2023
sentjur.net

Po domžalski drami – 13. zaporedna zmaga

drobnjakDomžale, 17. 1. 2014 – Košarkarji šentjurskega Tajfuna so se v soboto podali na gostovanje k okrepljeni ekipi Helios Sunsov. Slednja ima novega trenerja Gašperja Okorna, svoje vrste pa so okrepili tudi z nekaj novimi igralci. Pod obema košema sta ekipi bili neizprosen boj. Minuto pred koncem je rezultat kazal v prid Domžalčanov, ki so vodili 73:71. Nato je ključen met za tri točke zadel Dragiša Drobnjak in popeljal naše v vodstvo. Trenutek za tem pa je še ukradel žogo, v protinapadu pa je zadel Ivan Držič. Sledila je domžalska drama. Ekipi sta zadeli vsaka po nekaj prostih metov, nekaj sekund pred koncem pa je met za izenačenje zgrešil Kyle Casey in trinajsta zmaga z rezultatom 75:77 je romala v Šentjur.

Najboljši posameznik v šentjurski ekipi je bil Ivan Držić, ki je zbral 24 točk, šest skokov in si z Janom Rizmanom (Hopsi), ki je dosegel statistični indeks 29, delil naziv najkoristnejšega igralca 14. kroga. Đorđe Lelić je vpisal 18 točk, a tekme zaradi 5 osebnih napak ni končal na igrišču, Drobnjak je skupni zmagi dodal 15, Ceola Clark III pa 10 točk.

Za portal kzs.si je Dejan Mihevc, trener Tajfuna povedal: “Čestitke fantom za zmago in prikazano borbeno igro. Pričakovali smo težko tekmo. Helios je srečanje začel zelo čvrsto in agresivno. V prvi četrtini smo se na to nekoliko slabše odzvali, v preostanku prvega polčasa pa nato vzpostavili ravnotežje. Tekma je bila do konca negotova, z nekoliko večjo borbenostjo pri skoku pa smo se prebili do zmage.” (Jure Godler)