Šentjur, 19. 12. 2014 – Kot že štiri leta doslej so na Mladinskem centru Šentjur tudi letos s pomočjo prostovoljcev poskrbeli za najmlajše. V avli Ipavčevega kulturnega centra so jim namreč pripravili čisto pravo Pravljično deželo, kjer so se otroci in njihovi starši lahko preizkusili v izdelovanju božično-novoletnih vizitk, zapestnic, božičnih zvezd iz filca, ustvarjali s krep papirjem in tudi barvali pobarvanke. V goste pa so povabili tudi Melito Osojnik z njeno glasbeno-animacijsko predstavo Zeleni škrat Ariel. Skupaj so poiskali škrata Ariela, ki kuje srečo in zaklad, in na koncu ugotovili, da sreča in zaklad nista materialni dobrini, ampak ju vsak sam nosi v srcu. Da bo letošnja pravljična dežela trajala le en dan, so se odločili po spletu okoliščin, saj letos klasičnega večdnevnega rajanja žal zaradi pomanjkanja primernih prostorov v občini za tovrstne dogodke žal ni mogoče izvesti.
Pravljično deželo pa so uporabili tudi za promocijo novega projekta Igraj se – Kulturno-naravna dediščina skozi igro, ki ga izvajajo skupaj z mladimi iz hrvaške Krapine. Gre za nadgradnjo projekta Spoznaj svojo občino, ki so ga izvedli v letu 2011. Izdali bodo sedem družabnih iger, ki bodo poleg zabave služile tudi izobraževanju, saj bodo na njih predstavljene značilnosti in posebnosti občine. Nabor iger bodo sestavljale karte Ena, spomin, sestavljanka za otroke in odrasle, pobarvanke ter namizna igra Šentjurski zemljo krast, v sklopu projekta pa bodo izvedli tudi večji dogodek, kjer bodo mladim predstavili stare obrti. (Zoran Borovšak)





































