Šentjur pri Celju
13/08/2022
sentjur.net

Šentjurčani na repu ABA-lige

megaleks-tajfunSremska Mitrovica, 17. 1. 2016 – Dvomov o favoritu srečanja v Sremski Mitrovici med domačim Mega Leksom in šentjurskim Tajfunom pred srečanjem ni bilo. Gostitelji so bili pred tekmo na lestvici lige četrti z 12 zmagami in 7 porazi, košarkarji Šentjurja pa zadnji z obratnim izkupičkom zmag in porazom. Sicer so naši državni prvaki vsaj na začetku kazali zobe favoritom in bili do 13. minute rezultatsko povsem izenačeni na 25. Več kot izenačenja pa naši niso zmogli. Tik pred polčasom je še kazalo, da bodo Tajfunovci vendarle ponovno ujeli priključek, a tega igralci Mega Leksa niso dovolili in so prvi polčas dobili s 43:36.

Že nekaj tekem so naši po solidnem prvem delu povsem popustili, tako se je zgodilo tudi tudi tokrat. Na koncu tekme, ki je bila odločena že precej časa pred zaključnim žvižgom, so naši nanizali že 13. poraz z rezultatom 92:70. Našim se še kako pozna odsotnost Ceole Clarka III, ki ga ne bo na parketu vsaj še nekaj tednov. Ponovno je naš met za tri točke bil pod 30 %, saj so od 28 poskusov zadeli le 8. Ivo Držić je vrgel za tri šestkrat, zadel nikoli, Domen Bratož je vrgel za tri trikrat in tudi on ni bil bolj uspešen. Še najbolj se je v tej prvini izkazal Sandi Čebular, ki je od petih mestov zadel tri in bil tudi naš najboljši posameznik po številu točk – dal jih je 16. Aleksandar Ponjavić jih je prispeval 13, Ivo Držić pa 10. (Jure Godler; foto: Mega Leks/Ivica Veselinov)