Šentjur pri Celju
27/09/2021
sentjur.net

Končno prekinjena serija porazov

bratoz-sunsDomžale, 27. 4. 2016 – Aktualni državni prvaki – ekpa KK Tajfun je po slabem začetku Lige za prvaka gostovala v Domžalah pri Helios Sunsih. Po sedmih zaporednih porazih v ligi so Šentjurčani končno pokazali zobe, predvsem na olajšanje zvestega občinstva. Okrevanje naše ekipe je bilo moč opaziti že na zadnjih nekaj tekmah, vendar so jim pot do uspeha prekrižali ali sodniki ali pa pomanjkanje športne sreče. Šentjurski košarkarji so ponovno dopustili, da so jim nasprotniki v prvi četrtini takoj ušli na varno prednost 8 točk. Domačini so vodili celotni prvi polčas in našim niso dovolili, da bi se približali. Na odmor pa odšli s prednostjo 8 točk, pri rezultatu 41:33. Vendar Tajfunovci še niso rekli zadnje besede in v tretji četrtini prednost močno zmanjšali ter Domžalčane popolnoma presenetili v zadnji četrtini igre, ki so jo dobili z delnim rezultatom 13:22, kar pa je bilo dovolj za končno zmago. Končni rezultat srečanja je bil 63:68. Največ točk je pri naših dosegel Domen Bratož – 17, ki je odigral odlično tekmo in prispeval še 4 asistence. Sandi Čebular je dodal 14 točk, Terell Parks pa 13. Zmaga je tudi dobra popotnica pri nadaljevanju boja za prvaka ter za čim boljše izhodišče pred izločilnimi boji, ki bodo vsak čas. (Jure Godler)