Šentjur pri Celju
17/08/2022
sentjur.net

Smola Tajfuna: Olimpija do zmage z metom iz sredine

olimpijaLjubljana, 23. 3. 2016 – Šentjurski košarkarji KK Tajfun so se podali še na drugo gostovanje zaključnega dela državnega prvenstva. Tokrat jim je nasproti stal še drugi znanec iz ABA-lige Union Olimpija, ki je presenetljivo v prejšnjem kolu pustil svoj skalp ponovno Zlatorogu iz Laškega.

Naši so srečanje pred praznimi tribunami Stožic začeli premalo zbrano za domačo Olimpijo. Prednost domačih je že v prvih minutah igre pospešeno narasla na 12 točk prednosti. Naši košarkarji so skušali naskok nasprotnitkov neuspešno omiliti, vseeno pa se je prva četrtina končala s prednostjo 11 točk – 26.15. V drugi četrtini so se naši državni prvaki le zbrali in se enakovredno kosali z domačini. Ralika iz prve četrtine pa je na ostala enaka tudi ob polčasu.

Drugi polčas so naši zaigrali bistveno bolje ter začeli loviti zaostanek iz prvega polčasa. Dve minuti pred koncem so Tajfunovci prvič povedli pri rezultatu 70:71. V teh 120 sekundah pred zaključnim žvižgom sodnika sta se ekipi nekajkrat zmanjali v vodstvu. Tri sekunde pred koncem pa so naši vodili za dve 74:76, ko je Sandi Čebular zadel prosti met. Žal pa je naše tokrat zagotovo zapustila športna sreča, saj je ljubljanski rezervist Nikola Pavličević v izteku zadnjih stotink tekme zadel za tri točke s sredine igrišča in tako odločil tekmo, ki se je končala z rezultatom 77:76. Tomaž Bolčina je prispeval 17 točk, 14 jih je dodal Ceola Clark III, 13 novinec Trevor Parks in 11 Sandi Čebular. (Jure Godler, foto: Matic Klanšek Velej/Sportida)