31/05/2020
sentjur.net

Pokal Spar: Je bil poraz res potreben?

Šentjur, 17. 2. 2016 – Košarkarji KK Tajfun so se v drugem krogu četrtfinala Pokala Spar pomerili s Šenčurjem GDD. Prvo tekmo so naši državni prvaki zanesljivo dobili in roko na srce, tekma v šentjurski dvorani Hruševec ni odločala o ničemer, razen če bi Gorenjci zmagali za 25 točk ali več, kot je znašala šentjurska popotnica. Prvo četrtino so so gostje s trojkami povsem presenetili favorizirane domačine, ki so morali prestaviti v prestavo višje, da so jih na koncu četrtine vendarle ujeli. Po rezultatu kar neverjetno “rokometna” druga četrina je bila povsem nezanimiva za okoli 400 gledalcev in ostale, ki so prenos tekme gledali preko TV zaslonov, saj so v eni četrtini dosegli vsak po 6 točk (?).

V tretji četrtini so naši za trenutek povedli, celo za 10 točk razlike. Zgledalo je že, da bodo tekmo po vzorcu prejšnje tekme zanesljivo dobili, a se je zgodil pogrom. Tajfunovci so ponovno dovolili, da se jim je, vsaj na papirju za razred slabša ekipa, ponovno približala. V zadnjih petih minutah igre je trener Dejan Mihevc, ko je bilo očitno, da Šenčurjani ne bodo zmagali za 25 točk razlike, spočil nekaj ključnih igralcev, priložnost pa sta dobila tako Sebastjan Germek in Žiga Debelak. Po razpadu igre, ki ga nista zakrivila najbolj zelena igralca pri državnih prvakih, so gostje prišli do vodstva in celo do zmage z rezultatom 57:63. Sandi Čebular je dosegel 18 točk.

Zmag željni navijači – naši so v ABA-ligi nanizali kar 10 zaporednih porazov, so lahko le slabe volje in sklonjenih glav zapustili šentjursko dvorano. Državni prvaki so sicer napredovali v polfinale Pokala Spar, kjer čakajo na nasprotnika, vendar ostaja tudi grenak priokus današnje tekme.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: “Kljub temu, da druga tekma četrtfinala Pokala Spar ni bila takšna, kot bi si je večina želela, mislim, da je najbolj pomembno to, da smo napredovali v polfinale. To je edino kar šteje. Fantom čestitam, gremo naprej!” (Jure Godler)